• انعقاد تفاهم نامه همکاری میان انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه و دانشگاه خواجه نصیر

  تفاهم نامه همکاری بین انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن و مدیران مرکز رشد خواجه نصیر به امضا رسید.

  این تفاهم نامه در راستای ایجاد حلقه های ارتباطی میان صنعت و دانشگاه و همچنین کمک به انجام فعالیت های لازم برای رفع نیازهای صنعت بر اساس توانمندی های دانشگاه و حل مسائل نوآورانه بین مرکز رشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن امضا شد.
  از اهداف تفاهم نامه شناسایی توانمندی های علمی، فنی، مهندسی و منابع انسانی دانشگاه از یک طرف و شناسایی و معرفی نیازهای بخش صنعت و معدن از طرف دیگر و کمک به انجام فعالیت های لازم برای رفع نیازهای صنعت بر اساس توانمندی های دانشگاه است.

 • رتبه ایران در نوآوری

  سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) در تازه ترین گزارش خود، فهرست نوآورترین کشورها را ذیل مطلبی با عنوان " فهرست خلاقیت جهانی 2017 " منتشر کرد. WIPO یکی از نهادهای زیرمجموعه‌ی سازمان ملل متحد است و مقر آن در ژنو سوئیس قرار دارد. این سازمان شاخص‌هایی همچون شمار اختراعات ثبت‌شده، میزان سرمایه‌گذاری در آموزش، ارتباط دانشگاه‌ها با بخش صنعت و کیفیت آثار علمی منتشرشده را در ۱۳۰ کشور بررسی می‌کند.

  در این گزارش جدولی شامل 127 کشور بر اساس شاخص های WIPO رتبه بندی شده اند که ایران با ۰۹/ ۳۲ از ۱۰۰ امتیاز در رتبه هفتاد و پنجم این جدول قرار گرفته است.در فهرست سال جاری سوئیس با ۶۹/ ۶۷ امتیاز خلاق‌ترین کشور خوانده شده است؛ سوئد (۸۲/ ۶۳)، هلند (۳۶/ ۶۳)، آمریکا (۴۰/ ۶۱) و بریتانیا (۸۹/ ۶۰) هم در مکان‌های دوم تا پنجم قرار دارند. آلمان با ۳۹/ ۵۸ امتیاز و یک پله صعود نسبت به سال گذشته ۲۰۱۶ در مکان نهم نشسته است. چین نیز بیست‌ودوم است.